תרבות יפן בקצות האצבעות שלכם

חג שמייח ! יום ה – 3.3 הוא חג הבנות/בובות ביפן ,
ואיך זה קשור אליכם ?
זה קשור לטלפון שכל אחד מכם מחזיק ברגע זה בידיו,
הידעתם שכל הסימנים שאתם שולחים בהודעות הם המצאה יפנית ?!
פסטיבל הבנות הוא חלק משרשרת ימי פסטיבל משפחתיים הנחגגים ביפן, חג הבנות נוסף לחג האנשים המבוגרים חג סבא ספתא, חג הבנים, יום האם יום האב וכמובן שבוע הזהב בו נחגגים 4 חגים לאומיים שונים ובינהם גם חג הבנים ב- 5.5, שבוע הזהב הפך להיות שבוע המשפחה כי זו הזדמנות נהדרת לבילוי משפחתי.

לפי המסורת בת 1200 השנים, נהוג להציג את הבובות בסדר מסוים, מונחות על שטיח אדום, כאשר בראש כל מיצג של בובות חייבים להיות מוצגים בכבוד רב הקיסר והקיסרית, כל שאר הבובות שייכות למסדר המלכותי ,האמונה היא שלפי סידור זה יש אפשרות לבובות לשאת את כל הרוחות הרעות אשר יכולות לפגוע בבנות, הבובות המסורתיות עשויות מקש ולאחר טקסי יום החג נהוג לשלוח את הבובות אל הים בלווי ברכות ותפילות לשלום הבנות ופקודה על האנרגיות הרעות ללכת לים, הים הוא אנרגיה גדולה וחכמה אשר תדע להפוך כל אנרגיה לטובה .

אמוג'י – emoji , התרגום הוא חיבור של 2 מילים,
e = תמונה , moji = דמות
הומצא ביפן ב1995 כדי לתת מענה לבני נוער לבטא את עצמם ללא מילים, ב1998 שילבה אחת מחברות הטלפון היפניות את הסט הראשוני של 176 דמויות כאלו בטלפונים שלה ומאז זה פופלרי גם באימיילם וגם ברשתות החברתיות ובעצם בכל צורת תקשורת אלקטרונית .
סקרנות והתפתחות טבעית יצרה את תרבות האמוג'י הכוללת בחירת אמוג'י השנה
מילון אוקספורד הכריז שהאמוג'י הזה של סמיילי עם דמעות שמחה הוא/היא המילה הפופולרית יותר בשנת 2015.

בתרבות האמוג'י יש תחרויות, יצירת קודים לשימוש וקודים להגדרות וכמובן את יום האמוג'י השנתי שנחגג ב 17.7 אם אתם ממש סקרנים למה ורוצים להבין במה מתעסקים בני נוער עם עודף זמן כנסו לכאן :
http://worldemojiday.com/
אבל יותר חשוב שתיכנסו לכאן :
אינציקלופדיית האמוג'י – אם רציתם לדעת מה המשמעות האמיתית של כל סימן שאתם שולחים
תגלו שהרבה מהם קשורים ליפן, עכשיו גם תבינו למה יש לכם סימנים של סושי ומרק ראמן יפני , מקדשים, הר פוג'י ועוד מאכלים וחגים יפניים, שימו לב שיש גם סימן לבית מלון אהבה,
זה הסימן של בית עם לב, מה זה בית מלון אהבה ? ובכן בתי מלון אהבה דורשים פוסט נפרד…
קרדיט וכבוד בנפרד צריך לתת לפרצוף המחייך המפורסם הוא הסמיילי – שהוצג בשימוש פעם ראשונה ב1900 ומאז עבר גרסאות שונות עד למה שמוכר לנו כיום.
לאחרונה היתה הפגנה אלקטרונית המונית – כן יש כזה דבר – ליוצרי הקודים בדבר חוסר שויון עולמי בייצוג צבע העור, לכן לא מזמן לכולם היה עדכון בטלפון ועתה ניתן לבחור צבע עור שונה לכל דמות כדי לייצג את כל תושבי כדור הארץ
להצלחה זו קראו בשם :Diverse thumbs up
אז מה הקשר בין חג הבנות/בובות לטלפון שלנו אמרת? כנסו לטלפון שלכם ומצאו את סמל החג – זהו הזוג המלכותי, קיסר וקיסרית יפן בכבודם ובעצמם ! ממש בטלפון שלכם !
חג שמיייח !

שתפו את הפוסטים שלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

פוסטים אחרונים

סגירת תפריט
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

WhatsApp ליצירת קשר איתנו באמצעות הווטסאפ