מסלולים טיולי יום בטוקיו

ברוכים הבאים ליום שכולו חוויה יפנית !

משך זמן הסיור: הטיול יערך בין השעות 10:00-17:00
נקודת מפגש: יתואם אישית.

לבחירתכם מגוון מסלולים

מסלול 1: טוקיו המסורתית אותנטית

אתרי היום: מקדש אסקסה, שכונת ינקה, רובע בונקיו.

ביקור בחלקה הצפון מזרחי של טוקיו, נבקר ברובע אסאקוּסה Asakusa רובע עתיק בו נמצא מקדש  Senso-ji Temple סֶנְסוֹ-גִ’י המרהיב. כאן נשמע ונראה איך הרמוניה דתית מתקיימת בין זרמי הדת העיקריים ביפן: השינטו והבודהיזם, נבקר בשוק הססגוני הנמצא כאן נקמיסה Nakamisa dori, בו נוכל לראות וללמוד על עבודות יד מסורתיות ופריטים יפניים ייחודיים.

נמשיך מכאן לשכונה ייחודית (הנשמרה אותנטית היות שהיא בין הבודדות שלא נהרסו במהלך מלחה”ע השניה.) שכונת ינקה Yanaka, בה נוכל לחזור אחורה בזמן ולהרגיש את חיי היום יום של טוקיו מלפני 300 שנה.

נמשיך לרובע מיוחד נוסף, רובע בונקיו Bonkyu  כאן נבקר בגן יפני מסורתי, תענוג לטייל בשבילי הגן המתוכננים היטב ובהם מסרים ורעיונות רבים הלקוחים מהמסורת היפנית הקלאסית ומוצאים ביטוי בינות עצי ופרחי הגן.

נבקר במקדש נזו Nezu shrine הנחשב לאחד מעשרת המקדשים היפים ביותר בטוקיו, המזמין אותנו לעבור תחת ה-טורי ,השערים האדומים, נמשיך לתצפית מרשימה על טוקיו ממגדל בונקיו – ביום ראות טובה רואים מכאן את הר פוג’י!

מסלול 2: בין אצילות קיסרית לפאר החיים המודרניים - סיור עיצוב ואדריכלות

אתרי היום: הגנים המזרחיים של ארמון הקיסר, תחנת טוקיו וסביבתה.

היום נבקר באתרים הנמצאים במרכז טוקיו ברובע ציודה .Chiyoda city כאן נמצא ארמון הקיסר המהווה את ליבה של האומה היפנית. נבקר בגנים המזרחיים של ארמון הקיסר, ביקור הלוקח אותנו לזמן הקמתה של טוקיו ככפר הדייגים אדו, מכאן נמשיך לרובע מרונוצי – Marunouchi המרכז הפיננסי של טוקיו, כאן נמצאים המשרדים הראשיים של החברות הגדולות ואנו נכנס לבקר בכמה מהבניינים האלו כדי לראות עיצוב המשלב את ערכי המסורת היפנית עם מיטב הטכנולוגיה המודרנית. נמשיך לתחנת הרכבת המחודשת Tokyo station ומשם נבקר בפורום טוקיו Tokyo Forum international של רפאל ויניולי.

נעצור בפינות חמד נוספות בדרכנו לרובע גינזה Ginza היוקרתי, פירוש השם הוא מטבעה של כסף, כאן החל אזור המסחר של אדו – לימים טוקיו, אשר גדל והפך יוקרתי ומשגשג עד שכיום זהו אחד מאזורי הנדל”ן היקרים ביותר ביפן, שם החיבה לרחוב זה הוא “השדרה החמישית של טוקיו” ואכן נוכל למצוא כאן את מיטב המעצבים וחנויות היוקרה אשר מהווים לנו חגיגה גדולה של צבעים וסגנונות, נוכל להרגיש שאנו במוזיאון פתוח לעיצוב ללא הגבלות תקציב, כאן נוכל לראות מקרוב כיצד שילבו בכוונת תחילה חווית קניה מהנה כחלק בלתי נפרד מעיצוב הבניין.

מסלול 3: בין מסורת לקדמה

אתרי היום: מקדש מייג’י, רחוב טקשיטה, שדרות אומוטוסאנדו, שיבויה

נתחיל את היום באחד המקדשים החשובים ביפן, מקדש השינטו מייגי’ Meiji Jingu

אשר נבנה לכבודו של הקיסר מייג’י המיתולוגי של יפן, לזכותו נזקפת בין היתר ההחלטה האמיצה להפוך את יפן למדינה מודרנית לפי מודל מערבי לאחר 270 שנה בהן סגרה יפן את שעריה לעולם.

מכאן נמשיך לטייל ברובע Harajuku רחוב אופנת הצעירים טקשיטה Takishta dori ומשם לשדרת המעצבים אוֹמוֹטוסנדוֹ Omotesando  ה”שאנז אליזה” של טוקיו. זוהי שדרה עם הרבה מוקדי עניין, נכיר את האטרקציות המיוחדות שלהן כדאי לתת תשומת לב.

ישנו כאן מוזיאון קטן ועוצמתי המוקדש לציור היפני הקלאסי, אוקיו-אה, ניתן לשלב ביקור בו במהלך הסיור.

לאחר מכן נלך ברגל דרך פינות חמד הידועות למקומיים או ברכבת התחתית לרובע התוסס והמהפנט שיבּוּיה  Shibuya Crossing- המוכר בעולם בזכות הצומת הסואנת אותה חוצים רבבות מדי יום.

מסלול 4: טוקיו שווקים וגנים

אתרי היום: מקדש אסקסה, רחוב נקמיסה, פארק וונו, רובע אקיהברה, גינזה

נבקר בחלקה המזרחי של טוקיו, ברובע אסאקוּסה Asakusa רובע עתיק בו נמצא מקדש Senso-ji Temple  סֶנְסוֹ-גִ’י המרהיב. נטייל בשוק הססגוני הנמצא כאן היוצא מהרחוב המרכזי רחוב נקמיסה Nakamisa, בו נוכל לראות וללמוד על עבודות יד מסורתיות ופריטים יפניים ייחודיים.

בזמן הסאקורה והשלכת נמשיך לביקור בפארק אוּאֶנוֹ Ueno Park אותו הקים השוגון הראשון לבית טוקוגאווה במטרה לנטרל את הרוחות הרעות העלולות להגיע מכיוון צפון מזרח. הפארק הפך פופולארי מאז ימיו הראשונים ושימש נושא להדפסי עץ מפורסמים, שירים ציורים וסיפורים. ברחבי הפארק פזורים מוזיאונים, גן חיות ואגמים. נמשיך מכאן לביקור ברובע החשמל אקיהברה Akihabara אשר צופן בחובו את הגישה לעולמות המקבילים של חיים פנטזיונריים בהם שלל דמויות האנימה והמנגה, בעזרת ההסברים ננסה להבין עולם מורכב ומופלא זה.

נמשיך מכאן לרובע גינזה Ginza היוקרתי, נלמד על ייחוד המקום ונתרשם מעיצובים המשלבים הנאה וכייף למבקר כחלק בלתי נפרד מחוויית הקניה.

מסלול 5: טוקיו למתקדמים שכונות השיק של המקומיים

אתרי היום: דאיקאניאמה, נקה מגורו רופונגי

היום נבקר בחלק הדרום מערבי של טוקיו, כאן נמצא את האנשים אשר בחרו להנות מאיכות חיים גבוהה במרחק נסיעה קצר מהעיר הסואנת.

שאין צפיפות של גורדי שחקים ניתן להנות מהאוויר והשמיים הפתוחים, יותר ירוק בעיניים ובאופן כללי ישנה אווירת כפר בתוך העיר. שגרירויות רבות שוכנות כאן, מעצבי אופנה בבתי המלאכה ואולמות התצוגה שלהם, אמנים סופרים ועוד.

נבקר בשכונת דאיקאניאמה בעלת האופי הייחודי לה ובה מרכז אייקוני אשר היכה גלים בקונספט החברתי שלו, מכאן נמשיך ברגל לשכונת נקה מגורו, נטייל לאורך נהר מגורו עד לבית סטארבקס, קומפלקס המהווה את בית הקפה הגדול בעולם של סטארבקס ונהנה מעיצובו הייחודי זוכה הפרסים.

נבחן מקרוב פרויקט חדשני המנסה לפתור את בעיית מיקום האזור תחת גשר פסי הרכבת ונראה איך הפכו אזור זה לשוקק חיים.

נמשיך לרובע רופונגי הידוע בשלל מועדוני הלילה שלו אך גם בריכוז המוזיאונים והגלריות שבו, נבחר אם לעלות לתצפית הנקודה הגובהה ביור בטוקיו – מנחת ההליקופטרים או לטייל בין גלריות וגינות מעוצבות.